Sigla CS Arcada volei x3 hSigla CS Arcada volei x3 hSigla CS Arcada volei x3 hSigla CS Arcada volei x3 h
    • ACASĂ
    • CLUB
      • Valori
      • Istorie
      • Trofee
      • Conducere
    • VOLEI SENIORI
      • Jucatori
      • Staff
      • Meciuri
      • Clasament
    • VOLEI JUVENIL
      • Juniori
      • Cadeți
      • Speranțe
      • Mini-volei
    • TENIS
      • Seniori
      • Juvenil
    • GALERIE
      • Foto
      • Video
    • CONTACT
    • NOUTĂȚI
      • Știri
      • Presă
    • Parteneri
      December 5, 2021

      Linia a doua a echipei campioane CSM Arcada Galați, utilizată pentru a-i odihni pe titulari în perspectiva returului din Franța, cu Chaumont VB 52, și-a făcut ireproșabil treaba sâmbătă după-amiază. La Sala Sporturilor Dunărea, Rață, Toro Ramella & co. s-au impus cu 3-0 în fața Unirii Dej.

      Antrenorul Sergiu Stancu a început prudent: Bala, Rangel, Talpă și Kantor au prins formula de start, iar Sobirov, venit mai târziu la echipă, oricum ar fi jucat. În schimb, secudul Toro Ramella și universalul Rață au bifat întreaga partidă. Scorul i-a oferit tehnicianului gălățenilor prilejul de a-i trimite de pe la mijlocul setului și pe Darlaczi, Butnaru și Teleleu. Experimentatul Cristudor a prins rundele a doua și a treia, ultimul set fiind cel mai disputat și pentru că intervenise o firească relaxare în jocul lui Rață, Sobirov și a celorlalți voleibaliști dunăreni.

      Junele Rață a înscris cele mai multe puncte, 16, iar Toro Ramella l-a secondat, cu 12. Butnaru a reușit 4 blocaje, fiind primul la acest capitol în duelul de ieri, iar Teleleu, Bala, Rață și Sobirov au reușit câte doi ași, 10 puncte direct din serviciu contabilizând amfitrionii. Căpitanul Raič a prins doar două schimburi de mingi în ultimul set, în vreme ce compatriotul său Šestan a rămas pe banca de rezerve.

      Scorurile intermediare per set: 3-0, 10-2, 18-6, 20-8, 22-13, 25-16. Lejer. 5-0, 9-4, 12-5, 16-8, 20-10, 22-13, 25-16. În aceeași manieră. 0-2, 2-5, 4-7, 7-9, 9-11, 11-12, 15-13, 18-17, 23-18, 25-22. Mai disputat, a existat challenge-ul de a reveni din urmă și de a închide lupta într-o oră și un sfert.

      CSM Arcada Galați – Unirea Dej 3-0 (25-16, 25-16, 25-22)

      CSM Arcada Galați
      🖐 Titulari: Sobirov, Talpă, Bala, Rață, Rangel, Toro Ramella – Kantor
      🖐 Rezerve: Raič, Butnaru, Teleleu, Darlaczi, Šestan, Cristudor
      👉 Antrenor principal: Sergiu Stancu

      Unirea Dej
      🖐 Titulari: Holotă, Curuia-Pop, Micu, Bratu, A. Grigoraș, Suson – Urian
      🖐 Rezerve: Pop, Bălai, Ana, Câmpean, S. Grigoraș
      👉 Antrenor principal: Ovidiu Tamaș

      ⛳️ Arbitri: C. Ouatu, C. Gorban

      Share
      0

      Related posts

      October 26, 2023

      Spre Runda 2 de calificare


      Read more
      October 25, 2023

      Cu Zagreb, o nouă șansă


      Read more
      October 24, 2023

      Bucurați-vă de super-volei!


      Read more

      SUNAȚI-NE

      +40 751 190 839

      Sigla CS Arcada volei x3 h

      LASAȚI-NE UN MESAJ

      arcadavoleigl@gmail.com

      © CS Arcada Galați. Toate drepturile sunt rezervate. Realizat GROUP NMS RO SRL.